Back

ⓘ Куп Републике Српске у фудбалу 2007/08.

Куп Републике Српске у фудбалу 2007/08. је петнаеста сезона овог такмичења које се одржава на територији Републике Српске у организацији Фудбалског савеза Републике Српске. Прво такмичење је одржано у сезони 1993/94.

У Купу Републике Српске учествују фудбалски клубови са подручја Републике Српске. Клубови нижег нивоа такмичења морају у оквиру подручних савеза изборити учешће у Купу. Такмичењу се од шеснаестине финала прикључују и клубови из Прве лиге Републике Српске и клубови из Републике Српске који се такмиче у Премијер лиги Босне и Херцеговине.

Парови се извлаче жребом. До полуфинала се игра по једна утакмица, у полуфуналу две а финална утакмица се игра на стадиону одређеном накнадно или се играју две утакмице.

Финале Купа Републике Српске у овој сезони је одиграно 4. јуна 2008. године у Бањалуци на Градском стадиону. Славија из Источног Сарајева победила је бањалучки Борац резултатом 3:2, те на тај начин освојила други куп у својој историји.

1. Финале

4. јун 2008. Градски стадион, Бања Лука

Стрелци: Стојан Врањеш у 13. и Рикановић у 38. минуту из пенала за Борац, а Спалевић у 21. и 83. и Косорић у 67. минуту за Славију, стадион: Градски у Бањој Луци, гледалаца: 4.000, судија: Предраг Станкић Бијељина, жути картони: Стојан Врањеш, Јандрић, З. Декет, Пузигаћа, Петрић Борац, Муминовић, Косорић, Бјелица, Спалевић Славија.

БОРAЦ БЛ: Марчетић, Ђурић од 70. минута Петровић, Пузигаћа, Декет, Рикановић, Бабић, Г. Декет, Огњен Врањеш, Дамјановић од 77. минута Петрић, С. Врањеш од 90. минута Кременовић, Јандрић.

СЛAВИЈA: Дујковић, Бјелица, Регоје, Кокот, Симић, Спалевић од 87. минута Лазић, Aрсенијевић, Гаварић, Вуксановић од 88. минута Станковић, Муминовић, Косорић.

Играч утакмице: Дарко Спалевић Славија.