Back

ⓘ Влада Јосипа Погачника




                                     

ⓘ Влада Јосипа Погачника

Влада Јосипа Погачника је била прва Народна влада покрајине Словеније у Држави Словенаца, Хрвата и Срба и Краљевини СХС. Формирана је 31. октобра 1918. и трајала је до 20. јануара 1919. године.

                                     
  • 1983 1985 6 0 Станислав Караси 1973 1974 10 4 Владо Касало 1987 1987 1 0 Иван Каталинић 1977 1978 13 0 Јосип Каталински 1972 1977 41 10 Сречко Катанец
  • парламентом, чиме је почео да тече мандат нове владе Након полагања заклетве, интонирана је химна Боже правде Влада је изгласана са 163 гласа за и 62 против
  • Велимир Сомболац, Љубомир Михајловић, Мустафа Хасанагић, Иван Ћурковић, Јосип Пирмајер, Бранко Рашовић и Радослав Бечејац. Тренер су били Илеш Шпиц, Флоријан
  • истовремено. Од старијих београдских играча први су се прикључили Влада Крстић, Миливоје Ивановић, Јосип Фурјановић и Чех Едуард Мифек. Из Крагујевца су стигли Петар
  • Партизан 113, 114, 127 3 Саво Милошевић Партизан 160, 161, 162 2 Тони Погачник Партизан 11, 12 2 Милован Ћирић Партизан 13, 14 2 Александар Томашевић
  •  Данска golman 4 Ivan Rakitić 106 15 8. septembar 2007 Естонија veznjak 5 Josip Šimunić 105 3 10. novembar 2001 Јужна Кореја branič 6 Ivica Olić 104 20

Users also searched:

...