Back

ⓘ Светско првенство у стрељаштву 1898.

2. Светско првенство у стрељаштву 1898. одржано је у Торину, Италија. Иако је Међународна стрељачка спортска федерација основана 1907., такмичења одржана до тада признају се као званична.

На овом првенству такмичило се као ина прошло такмичило се у пет дисциплина гађања пушком слободног избора великог калибра ВК на даљину од 300 метара. Четири дисциплине су биле појединачне, а једна екипна.

Најупешнији такмичар био је Француз Ашил Парош који је освојио медаље у свим дисцилинама, од којих су 3 златне и две сребрне. Пет медаља освојио је и Леон Моро од којих су 2 златне 2 сребрне и 1 бронзана.

1. Систем такмичења

Сваки стрелац је гађао у три става стојећи, клечећи и лежећи са по 3 х 40 метака у мету удаљену 300 метара. У сваком ставу могло се максимално постићи по 400 кругова. Сви резултати појединаца су се сабирали да би се добио победник у троставу појединачно, а ти резултати су се поново сабирали за све чланове једне екипе да би се добио екипни победник у троставу.

• Светско првенство у стрељаштву је међународно такмичење у организацији Међународне стрељачке спортске федерације енгл. International Shooting Sport Federation