Back

ⓘ Светска лига у одбојци 2015.




Светска лига у одбојци 2015.
                                     

ⓘ Светска лига у одбојци 2015.

Свјетска лига у одбојци 2015. је 26. издање Свјетске лиге на којој су учествовале 32 репрезентације које су се такмичиле по групама од 16. маја до 19. јула. 2015. Завршни турнир је одржан у Рио де Жанеиро, Бразил. Бранилац титуле је САД.

                                     

1. Квалификације

  • Црна Гора и Грчка су се квалификовале преко Европске лиге 2014. године
  • Казахстан се квалификовао преко Азијског купа 2014. године.
  • Египат се квалификовао преко Афричког првенства 2013. године.
  • Венецуела је замјенила Њемачку, која се повукла са турнира.
  • Свих 28 репрезентација из 2014. године су директно квалификовани.
  • Нема квалификација
                                     

2. Систем такмичења

  • Током првог круга репрезентације група од А до ће играти мечеве и код куће и у гостима, тако да ће у првом кругу једна репрезентација имати укупно 12. утакмица. Групе Ф и Х представљају два самостална турнира.
  • Ово прва Свјетска лига за 32 репрезентације у односу на прошлу годину када је учествовало 28 репрезентација.
  • Последња репрезентација прве групе ће следеће године бити у другој групи, а побједник друге групе ће следеће године учествовати у првој групи. Побједник треће групе ће напредовати у дргугу групу, док ће последња репрезентација групе два пасти на групу три.
                                     

3. Групе

Група 1 је извучена 18. јула 2014. године, док су групе 2 и 3 извучене 31. октобра 2014. године. Након што се Њемачка повукла, Јапан ју је замјенио у групи Д, док је Венецуела дошла на мјесто Јапана у групи Х. Бројеви у заградама означавају мјесто те репрезентације на ФИВБ свјетској ранг листи објављеној 22. септембра 2014. године.

                                     

4. Систем такмичења

Ово је прва светска лига са 32 тима, пошто је имала 28 тимова у 2014., 18 тимова у 2013. и 16 тимова од 2001. до 2003.

Бодовање се додјељују на следећи начин:

  • За побједу 3:0 или 3:1, побједник добија 3 бода, а поражени 0 бодова
  • За побједу 3:2 побједник добија 2 бода, а поражени 1 бод.
                                     

5. Интернационални круг

Сва времена су по средњoевропском времену.

Трећа недеља

  • Мјесто: Минеирињо, Бело Оризонте, Бразил
  • Мјесто: Аделејд арена, Аделејд, Аустралија

Четврта недеља

  • Мјесто: Адриатик арена, Пезаро, Италија
  • Мјесто: Сао Бернардо до Кампо, Бразил
  • Мјесто: Ланд Ровер арена, Болоња, Италија

Пета недеља

  • Мјесто: СПЕНС, Нови Сад, Србија
  • Мјесто: Језоло, Италија
  • Мјесто: Хала Пионир, Београд, Србија
  • Мјесто: ПалаОлимпиа, Верона, Италија

Шеста недеља

  • Мјесто: Хала Пионир, Београд, Србија
  • Мјесто: Нелсон Мандела Форум, Фиренца, Италија
  • Мјесто: СПЕНС, Нови Сад, Србија
  • Мјесто: Рим, Италија

Седма недеља

  • Мјесто: Хала Пионир, Београд, Србија
  • Мјесто: Сиднеј, Аустралија
  • Мјесто: СПЕНС, Нови Сад, Србија

Осма недеља

  • Мјесто: Wantirna South, Аустралија
  • Мјесто: Кујаба, Бразил

Трећа недеља

  • Мјесто: Гален центар, Лос Анђелес, САД
  • Мјесто: Ерго Арена, Гдањск/Сопот, Пољска

Четврта недеља

  • Мјесто: Ченстохова дворанА спортова, Ченстохова, Пољска
  • Мјесто: Пирамида Валтер, Лонг Бич, САД

Пета недеља

  • Мјесто: Казањ одбојкашки центар, Казањ, Русија
  • Мјесто: Хофман Естејтс, САД

Шеста недеља

  • Мјесто: Казањ одбојкашки центар, Казањ, Русија
  • Мјесто: Азади одбојкашка дворана, Техеран, Иран

Седма недеља

  • Мјесто: Казањ одбојкашки центар, Калињинград, Русија
  • Мјесто: Азади одбојкашка дворана, Техеран, Иран

Осма недеља

  • Мјесто: Краков арена, Краков, Пољска
  • Мјесто: Азади одбојкашка дворана, Техеран, Иран

Трећа недеља

  • Мјесто: Ботевград арена, Ботевград, Бугарска
  • Мјесто: Сан Мартин, Аргентина

Шеста недеља

  • Мјесто: Полидепортиво Деми, Салта, Аргентина
  • Мјесто: Хавана, Куба

Седма недеља

  • Мјесто: Авељанеда, Аргентина
  • Мјесто: Варна, Бугарска

Трећа недеља

  • Мјесто: Сувон, Јужна Кореја
  • Мјесто: Момотаро арена, Окајама, Јапан

Четврта недеља

  • Мјесто: Шимаџу арена, Кјото, Јапан
  • Мјесто: Чонан, Јужна Кореја

Пета недеља

  • Мјесто: Сувон, Јужна Кореја
  • Мјесто: Поатје, Француска
  • Мјесто: Туркоан, Француска

Шеста недеља

  • Мјесто: Осака, Јапан
  • Мјесто: Будвар арена, Чешке Будјејовице, Чешка

Седма недеља

  • Мјесто: Тур, Француска
  • Мјесто: Руан, Француска
  • Мјесто: Либерец, Чешка

Осма недеља

  • Мјесто: Кастелно л Ле, Француска
  • Мјесто: Спортска дворана у Опави, Опава, Чешка
  • Мјесто: Брест арена, Брест, Француска

Четврта недеља

  • Мјесто: Васа арена, Васа, Финска
  • Мјесто: Хертогенбос, Холандија

Пета недеља

  • Мјесто: Хертогенбос, Холандија
  • Мјесто: Васа арена, Васа, Белгија

Седма недеља

  • Мјесто: Повоа де Варзим, Португал
  • Мјесто: Барона арена, Еспо, Финска

Осма недеља

  • Мјесто: Повоа де Варзим, Португал
  • Мјесто: Антверпен, Белгија

Пета недеља

  • Мјесто: Спортски центар Морача, Подгорица, Црна Гора


                                     

5.1. Интернационални круг Група 1

Домаћин групе 1 је Бразил, прва два тима из групе А и Б, и побједници друге групе квалификација ће се квалификовати у финални круг. Ако Бразил заузме прво или друго мјесто у групи, онда из те групе даље иду 3 репрезентације.

                                     

5.2. Интернационални круг Трећа недеља

  • Мјесто: Минеирињо, Бело Оризонте, Бразил
  • Мјесто: Аделејд арена, Аделејд, Аустралија
                                     

5.3. Интернационални круг Четврта недеља

  • Мјесто: Адриатик арена, Пезаро, Италија
  • Мјесто: Сао Бернардо до Кампо, Бразил
  • Мјесто: Ланд Ровер арена, Болоња, Италија
                                     

5.4. Интернационални круг Пета недеља

  • Мјесто: СПЕНС, Нови Сад, Србија
  • Мјесто: Језоло, Италија
  • Мјесто: Хала Пионир, Београд, Србија
  • Мјесто: ПалаОлимпиа, Верона, Италија
                                     

5.5. Интернационални круг Седма недеља

  • Мјесто: Хала Пионир, Београд, Србија
  • Мјесто: Сиднеј, Аустралија
  • Мјесто: СПЕНС, Нови Сад, Србија
                                     

5.6. Интернационални круг Осма недеља

  • Мјесто: Wantirna South, Аустралија
  • Мјесто: Кујаба, Бразил
                                     

5.7. Интернационални круг Трећа недеља

  • Мјесто: Гален центар, Лос Анђелес, САД
  • Мјесто: Ерго Арена, Гдањск/Сопот, Пољска
                                     

5.8. Интернационални круг Четврта недеља

  • Мјесто: Ченстохова дворанА спортова, Ченстохова, Пољска
  • Мјесто: Пирамида Валтер, Лонг Бич, САД
                                     

5.9. Интернационални круг Пета недеља

  • Мјесто: Казањ одбојкашки центар, Казањ, Русија
  • Мјесто: Хофман Естејтс, САД
                                     

5.10. Интернационални круг Шеста недеља

  • Мјесто: Казањ одбојкашки центар, Казањ, Русија
  • Мјесто: Азади одбојкашка дворана, Техеран, Иран
                                     

5.11. Интернационални круг Седма недеља

  • Мјесто: Казањ одбојкашки центар, Калињинград, Русија
  • Мјесто: Азади одбојкашка дворана, Техеран, Иран
                                     

5.12. Интернационални круг Осма недеља

  • Мјесто: Краков арена, Краков, Пољска
  • Мјесто: Азади одбојкашка дворана, Техеран, Иран
                                     

5.13. Интернационални круг Група 2

Домаћин групе 2 је Бугарска, побједници група Ц, Д и ће се квалификовати групу 2 финалног круга. Ако Бугарска буде побјденик групе Ц онда ће се и друго мјесто те групе квалификовати у групу 2 финалног круга.

                                     

5.14. Интернационални круг Трећа недеља

  • Мјесто: Ботевград арена, Ботевград, Бугарска
  • Мјесто: Сан Мартин, Аргентина
                                     

5.15. Интернационални круг Шеста недеља

  • Мјесто: Полидепортиво Деми, Салта, Аргентина
  • Мјесто: Хавана, Куба
                                     

5.16. Интернационални круг Седма недеља

  • Мјесто: Авељанеда, Аргентина
  • Мјесто: Варна, Бугарска
                                     

5.17. Интернационални круг Трећа недеља

  • Мјесто: Сувон, Јужна Кореја
  • Мјесто: Момотаро арена, Окајама, Јапан
                                     

5.18. Интернационални круг Четврта недеља

  • Мјесто: Шимаџу арена, Кјото, Јапан
  • Мјесто: Чонан, Јужна Кореја
                                     

5.19. Интернационални круг Пета недеља

  • Мјесто: Сувон, Јужна Кореја
  • Мјесто: Поатје, Француска
  • Мјесто: Туркоан, Француска
                                     

5.20. Интернационални круг Шеста недеља

  • Мјесто: Осака, Јапан
  • Мјесто: Будвар арена, Чешке Будјејовице, Чешка
                                     

5.21. Интернационални круг Седма недеља

  • Мјесто: Тур, Француска
  • Мјесто: Руан, Француска
  • Мјесто: Либерец, Чешка
                                     

5.22. Интернационални круг Осма недеља

  • Мјесто: Кастелно л Ле, Француска
  • Мјесто: Спортска дворана у Опави, Опава, Чешка
  • Мјесто: Брест арена, Брест, Француска
                                     

5.23. Интернационални круг Четврта недеља

  • Мјесто: Васа арена, Васа, Финска
  • Мјесто: Хертогенбос, Холандија
                                     

5.24. Интернационални круг Пета недеља

  • Мјесто: Хертогенбос, Холандија
  • Мјесто: Васа арена, Васа, Белгија
                                     

5.25. Интернационални круг Седма недеља

  • Мјесто: Повоа де Варзим, Португал
  • Мјесто: Барона арена, Еспо, Финска
                                     

5.26. Интернационални круг Осма недеља

  • Мјесто: Повоа де Варзим, Португал
  • Мјесто: Антверпен, Белгија
                                     

5.27. Интернационални круг Група 3

Домаћин групе 3 је Словачка, побједници група Ф, Г и Х ће се квалификовати групу 3 финалног круга. Ако Бугарска буде побјденик групе Г онда ће се и друго мјесто те групе квалификовати у групу 3 финалног круга.

                                     

5.28. Интернационални круг Пета недеља

  • Мјесто: Спортски центар Морача, Подгорица, Црна Гора
                                     

6. Финални круг

Сва времена су по средњoевропском времену.